علم و فناوری

شکلات طبی ضدپوکی استخوان

بیان مساله: کمبود برخی مواد غذایی نظیر کلسیم و ویتامین D می تواند ابتلا به پوکی استخوان را افزایش دهد. وزارت بهداشت ایران اعلام کرده است که ۷۰ درصد از زنان و ۵۰ درصد از مردان بالای ۵۰ سال مستعد پوکی استخوان هستند به طوری که سالانه حداقل حدود ۴۰۰۰۰ مورد پوکی استخوان در کشور گزارش می شود و از هر ۴ زن ایرانی بالای ۵۰ سال، یک نفر به پوکی استخوان مبتلا است.

پیشینه تحقیق: تحقیقات علمی مصرف منظم لبنیات و داورهای حاوی کلسیم را برای پیشگیری و درمان پوکی استخوان توصیه می کنند. اما اغلب داورهای شیمیایی دارای عوارض جانبی هستند و قرص های کلسیم نیز از این قاعده مستثنی نبوده و درد استخوان، درد مفصل یا عضله، تهوع، مشکل بلع غذا و زخم معده، سردرد و کمردرد، و … از جمله عوارض این داروها است. ترکیب شیر و سنجد به عنوان جایگزین مناسب معرفی شده و تاثیر آن بر پیشگیری و درمان پوکی استخوان نیز به اثبات رسیده است. اگرچه امکان استفاده منظم شیر-سنجد در هر شرایط محیطی وجود ندارد و برای تاثیرگذاری بیشتر نیاز به مکمل های ویتامینی نیز می باشد.

ارائه راه حل: تولید محصول دارویی-غذایی حاوی شیر، سنجد، و مکمل های ویتامینی مطابق با نیاز روزانه بدن به کلسیم و سایر مواد غذایی موثر در پیشگیری از پوکی استخوان راه حل برون رفت از مشکلات پیش گفته است. علاوه بر نداشتن عوارض جانبی داورهای شیمیایی، پودر سنجد منبع غنی از کلسیم بوده و برای افرادی که دچار پوکی استخوان هستند، بسیار مفید است. هم چنین در درمان التهاب های حاد و مزمن کاربرد دارد و آرتروز را درمان می کند. از طرف دیگر، شیر به عنوان یک غذای کامل شناخته می شود که ۱۸ ماده از ۲۲ ماده ضروری برای بدن را دارد. شیر دارای مقادیر بالای کلسیم، منیزیم، آهن و … نیز می باشد که باعث تقویت استخوان ها می شود.

در این پروژه ما با استفاده از ترکیب پودر شیر، سنجد، شیرین کننده ها و پایدار کننده های طبیعی، و ویتامین های موثر در رفع پوکی استخوان و چندین ماده گیاهی دیگر، شکلات طبی ضدپوکی استخوان و ضروری برای رشد طبیعی تولید کرده ایم که هیچ گونه عوارض جانبی مرسوم داورهای شیمیایی و همچنین مشکلات عمومی مصرف سنتی ترکیب شیر-سنجد را ندارد بلکه کاملا دوزبندی شده و مطابق با نیاز روزانه بدن است. به علاوه، با توجه به استفاده از شیرین کننده های طبیعی، مصرف این شکلات طبی برای افراد مبتلا به دیابت بلامانع است.

توسعه فناوری: به منظور تامین سلیقه های متفاوت و ذائقه سنجی، شکلات طبی در ترکیب با وانیل و سایر طعم دهنده های مختلف که بر جذب کلسیم تاثیر منفی ندارند تولید می شود. بررسی امکان سرو این شکلات طبی به عنوان شیرین کننده ی نوشیدنی های مرسوم نیز در دست بررسی است. طرح پژوهشی بررسی اثربخشی این شکلات طبی بر روی موش های دارای کمبود کلسیم در دست مطالعه است.

برآورد مالی: هزینه تمام شده تولید شکلات طبی در مقایسه با داروها و مکمل های تغذیه ای موجود در بازار به طور قابل توجهی پایین تر خواهد بود و با توجه به کارایی درمانی-غذایی آن ارزش افزوده قابل توجهی ایجاد می کند. سود ۷۵ تا ۱۱۰ درصدی در فروش عمده و خرد برای این شکلات طبی پیش بینی می شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن